5.0
(votes: 21)

Pancake Tuesday Shopping List

  1
Score: 5.00 (votes: 1)
  • $0.50
  • Activity Pack
    Worksheet
    Activity Type: Activity Pack

Bring a real life connection to Pancake Tuesday

Have the kids work out how much the ingredients will cost, the total cost if we went store brand and what the difference in price is!

It is full sure to be a lot of fun for your class!

Qty:  
Number of Sales: 84
Last Updated: Oct 6, 2022

Bring a real life connection to Pancake Tuesday

Have the kids work out how much the ingredients will cost, the total cost if we went store brand and what the difference in price is!

It is full sure to be a lot of fun for your class!

    • SKU
      10000510919
  • Curricular Area(s)
    Maths
  • Activity Type
    Activity Pack, Worksheet

Product questions

No questions yet. Be the first to ask the question!
Customer reviews
Average rating:
  1
Score: 5.00 (votes: 1)
Rating of votes (1)
5
 
1customers
4
 
 
0customers
3
 
 
0customers
2
 
 
0customers
1
 
 
0customers
 
Please sign in to add review
There are no comments yet. Be the first to leave a comment

We accept the following payment methods:

Accepted payment methods

To replace this text with your store's actual info on payment methods, go to "Catalog -> Product tabs" and edit the Payment methods page.

This page is intended for your policy regarding returns and refunds.

Here you can provide information as to what products can be returned, how many days your customers have to return their purchase, whether they will receive a refund in the original form of payment, a replacement or a store credit, who pays for the shipping of the previously purchased products to the store, and so on.

To replace this text with your store's actual return policy, go to "Catalog -> Product tabs" and edit the Return Policy page.

Customers who bought this product also bought

Customers who viewed this product bought